Aplikacje trenujące umysł

Pamieć działa jak mięsień – im częściej się z niej korzysta, tym jest ona sprawniejsza. Dlaczego by więc nie ćwiczyć jej bawiąc się?

Przygotowaliśmy zestawienie najlepszych aplikacji mobilnych, dzięki którym można trenować pamięć szybko, efektywnie i w każdym miejscu.

 1. NEUROGRA

  Aplikacja została opracowana przez polskich naukowców. Zawiera ćwiczenia usprawniające pamięć, szybkość podejmowania decyzji czy koncentrację. Użytkownicy mogą śledzić swoje postępy i rywalizować z innymi. Istnieje 6 programów treningowych dostosowanych do różnych grup wiekowych i zawodowych.

 2. LUMOSITY

  Najpopularniejsza i najstarsza aplikacja służąca poprawie pracy mózgu. Obecnie korzysta z niej ok. 70 milionów ludzi. Użytkownik codziennie otrzymuje dostęp do kilku minigier i treningów.

 3. PEAK

  Aplikacja podobna do Lumosity. Użytkownik otrzymuje codziennie nowe zadania, zgodne z jego preferencjami (można wybrać trening pamięci, koncentracji czy rozwiązywania problemów) i rozwojem. Można sprawdzać swoje postępy poprzez przejrzyste diagramy i infografiki.

 4. ELEVATE

  Ta aplikacja ma na celu nie tylko trening pamięci i koncentracji, ale i ćwiczenia służące poprawie szybkości czytania, pisania czy rozwiązywania problemów matematycznych. Zarazem dzięki przejrzystemu interfejsowi w języku angielskim otrzymujemy także lekcje języka obcego. Na aplikację składa się 30 minigier. Twórcy zalecają korzystanie z aplikacji 4 razy w tygodniu, przypominając o tym skutecznym systemem powiadomień.

 5. FIT BRAINS TRAINER

  Na aplikację składają się różne sesje treningowe, co łącznie daje 35 gier usprawniających pamięć, koncentrację oraz znajomość języków obcych. Jako jedyna aplikacja na rynku oferuje również trening inteligencji emocjonalnej (EQ).

 6. COGNITO

  Jako jedyna aplikacja na rynku, która ma na celu poprawę koncentracji i pamięci, posiada rys fabularny. Zadanie polega na przeszkodzeniu w pracy tajnym agentom i zmierzeniu się z wrogami. Robi się to poprzez intensywny trening mózg, czyli wypełnianie ćwiczeń pamięci, językowych, logicznych oraz koncentracyjnych.

Follow me!